top of page

DRÁMA
Projektvezetők: Mucsa Angéla

Ismerkedünk, csoportot alakítunk, önismeretre és társismeretre, önbizalomra és bizalomra teszünk szert. Az így kialakult csoport belső szabályait szerződésben rögzítjük, meghatározzuk magunkat, nevet adunk csoportunknak és FB-csoportot alakítunk magunknak.
 
Témákat gyűjtünk, vitatkozunk, játsszunk, beszélgetünk, szöveget alkotunk, díszletet és jelmezt készítünk, előadást rendezünk és játsszunk, majd bemutatjuk magunkat azoknak, akik kíváncsiak ránk.

Bemutatóig, szorosra zárt, titkos, baráti csoport vagyunk és játsszunk, játsszunk, játsszunk, de néha sírunk és nevetünk is közben. Megtanulunk konfrontálódni, konfliktust megoldani, önérvényesíteni és megismerkedünk az asszertivitás fogalmával. Barátokra teszünk szert, miközben megbarátkozunk saját magunkkal is.

A dráma egy biztonságos kis sziget a nagy Tanoda szigeten belül, ahol jól és biztonságban érezzük magunkat. Közös programokat is szervezünk, például eljárunk együtt színházba.

A projekt célja, hogy összekovácsolt csapat jöjjön létre, ahol a tagok megbíznak egymásban és bátran mernek megosztani gondolatokat, akár félelmeket is, amiket később a drámapedagógia módszerével meg tudnak vitatni és fel tudnak dolgozni. Végül a feldolgozott témákból akár előadás is készülhet.

A drámapedagógia fejleszti az együttműködést, az önbizalmat, a kifejezőkészséget, az empátiát, kommunikációs készséget, önbecsülést, önértékelést, mások értékelését, oldja az előítéleteket, segíti az elfogadás készségét, a reális énkép kialakítását, oldja a szorongást.

Fejleszti a verbális és nonverbális kifejezőkészséget, a kreativitást, bővíti irodalmi ismeretét a résztvevőknek, fejleszti a művészi kifejezőkészséget, tudatos színházlátogatóvá tesz, hatékony az önérvényesítés és ugyanakkor mások meghallgatása módszereiben, fejleszti az asszertivitást, esztétikai és művészeti tudatosságra és kifejezőkészségre nevel, előadói képességeket is jelentős mértékben fejleszti nem csak azoknak, akik kifejezetten ezzel szeretnének a későbbiekben foglalkozni, fejleszti a memóriát, saját vélemény megfogalmazásában is segít, továbbá a türelem és tolerancia képességét is kialakítja.

Lehetőség nyílik az egyéni munkára is, de leginkább a páros és kis- illetve nagycsoportos munkára tanít.

 

A munka során szöveget alkotunk, díszletet és jelmezt tervezünk és készítünk, szerződésben rögzítjük a belső szabályokat, folyamatosan értékeljük magunkat és egymást, de nem minősítünk, FB csoportban kommunikálunk egymással, és végül előadást is bemutatunk. Nem utolsó sorban színházakba járunk előadásokat nézni és ha lehet foglalkozásokon is részt veszünk. Előadásokat hívunk meg iskolánkba. Utána beszélgetünk az alkotókkal. Együttműködünk különböző társulatokkal.

bottom of page